08
Dec
15

Ankara En İyi Boşanma Avukatları

Boşanma avukatı düşüncelerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. Bu nedenle süreç boyunca size yardımcı olabilecek bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ivedidir. Öyleyse iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?

Bu arada boşanma davaları nasıl açılır şuna da değinelim. Boşanma davaları iki biçimde açılabilmektedir. Eğer eşler ayrılma hususunda anlaşmışlarsa aile hakimine başvurmaları halinde anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının minimum bir sene sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik bir seneden kısa sürmüş ise taraflar anlaşmalı biçimde boşanmak amacıyla müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli tarzda müracaat etmek zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği bitirmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma mutabakat metni vermeleri zorunludur. Bu protokolün bir anlaşmalı boşanma avukatı vasıtasıyla hazırlanması çok iyi olacaktır. Bunun ardından eşler mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliği bitirmek için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu evliliğe son verme gerekçesinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gerekmektedir. Ayrıca ayrılma sebebinin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davasında davacı taraf boşanma gerekçelerini boşanma davası ankara her çeşit kanıtla kanıtlayabilir. bir örnek verecek olursak telefon dökümleri delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.

Boşanma Avukatı asla aklımıza iyi çağrışımlar getirmez. Bunun nedeni toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatların bir çoğu toplumu iyileştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , avukatlık yapmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı seçerken iyi karar vermelisiniz.

Bir çok boşanma avukatı var. En İyi boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı seçerken en iyi çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. Diğer bir seçenek ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öven internet blogları da aynı şekilde bulabilirsiniz.
0 Responses to “Ankara En İyi Boşanma Avukatları”


  1. No Comments

Leave a Reply

You must login to post a comment.